Kennel Besaroon
Marika Rasenhorn- Rask ja Pentti Rask

Puh: 045 - 230 38 86
besaroon_1@live.fi

 

NÄYTTELYT/SHOWS:


Näyttelyt 2014/Shows 2014

17.8.2014 Kuhmo Tuomari Juha Putkonen

Pinbiittan Only My Love
AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP FI MVA


1.8.2014 Kuopio Tuomari Vermeire Myriam

Besaroon Jooseppi (Besaroon Pavel x Pinbiittan Only My Love)
JUN ERI1 SA PU1 SERT VPS

19.7.2014, Ristiina Tuomari Janger Nina

Besaroon Fiorella (Anns Lions Blazing Brandy x Besaroon Regina)
AVO EH3


6.7.2014 Juva Tuomarina Marianne Holm
males:

Besaroon Lorenzo
(Besaroon Pavel x Teamaides Rosa Rask)
AVO ERI1 SA PU2 SERT PU2- OPEN EXC1 CQ CERT BM2

Besaroon Jooseppi
(Besaroon Pavel x Pinbiittan Only My Love)
JUN ERI1- eli luokkavoitto :)- JUNIOR EXC1

Besaroon Filemon
(Ann´s Lions Blazig Brandy x Besaroon Regina)
AVO H, oli tuomarin mielestä liija roteva- OPEN G (too stalwart, said the judge)

female:
Pinbiittan Only My Love
AVO ERI1 SA SERT PN1 VSP- OPEN EXC1 CQ CERT BF1 BOS

KV 22.6.2014 Rovaniemi TUOMINEN MATTI
Lionbrook´s Beronja of Bonanza JUN ERI1 PN1 SA SERT ROP (Besaroon Pavelin tyttö)
Pinbiittan Only My Love AVO ERI1 PN2 SA VARA-CAC CACIB

24.5.2014, Puumala HOLM MARIANNE
Besaroon Fiorella AVO ERI1 PN1 SA SERT ROP
18.5.2014, Riihimäki SHANKOV KOSTADIN
Besaroon Filemon AVO ERI2
Besaroon Fiorella AVO EH1

Erikoisnäyttely 18.5.2014, Tampere UROKSET/ROMANOVA NATALIA
Besaroon Pavel AVO ERI 3
NARTUT/ ANDERSEN PER KRISTIAN
Besaroon Amanda NUO EH
Pinbiittan Only My Love AVO ERI
PARIKILPAILU/ OLLI KOKKONEN
Besaroon Pavel- Pinbiittan Only My Love VOITTAJAPARI

17.5.2014, Joensuu LEIKOLA-WALDÈN REIA
Besaroon Jooseppi JUN EH1

10.5.2014, Hamina 10.5.2014, Hamina
Lionbrook´s Babar of Bonanza JUN EH2 (Besaroon Pavelin poika)

3.5.2014, Mikkeli HAAPANIEMI ELINA
Besaroon Jooseppi JUN ERI1
Besaroon Filemon AVO EH2

19.4.2014, Imatra DI LORENZO ANTONIO
Besaroon Jula ERI1 SA VARA-SERT
Besaroon Filemon AVO ERI4

12.4.2014, Kankaanpää JOKISILTA HANNELE
Besaroon Josefine JUN EH2

29.3.2014, Kemijärvi SALMI-AALTO TEIJA
Pinbiittan Only My Love AVO ERI3

9.3.2014, Joensuu JUHA PUTKONEN
Besaroon Anki JUN ERI2 PN3 SA

16.2.2014, Tuusniemi UROSEVIC MILIVOJE
Besaroon Anki ERI2

1.2.2014, Joensuu JUUTILAINEN SAIJA
Besaroon Anki JUN ERI2 PN3 SA

12.1.2014, Lahti MUSTONEN KIMMO
Besaroon Fiorella AVO EH4

KV Kajaani 11.1.2014 THORPE MARIE
Besaroon Jooseppi JUN ERI1 SA RC-JUNIOR VSP
Besaroon Anki JUN ERI1 PN1 SA VPS SERT RC- JUNIOR ROP
Besaroon Linnea AVO EH


Näyttelyt 2012/Shows 2012

Budha:
9.4.2012 Lappeenranta Tuomarina Robret Bambach PEK2 KP
Lohja 5.2.2012 Tuomarina Sanna Vakkinainen PEN1 KP ROP

Pamela:
9.4.2012 Lappeenranta Tuomarina Robret Bambach AVO ERI
31.3.2012 Polvijärvi Tuomarina Leni Finne AVO 1 SA PN1 SERT ROP
4.3.2012 Eno Tuomarina Marja Talvitie
AVO ERI 1SA

Ursula:

9.4.2012 Lappeenranta Tuomarina Butkiene Jurate    ERI1
4.3.2012 Eno Tuomarina Marja Talvitie JUN ERI1 SA PN1 ROP SERT
14.1.2012 Kajaani Tuomarina Pirkko Aaltonen JUN ERI


Näyttelyt 2010-2011/Shows 2010-2011
 

Paikka Päivämäärä Tuomari  Tulos
       
Pamela      
Tuusniemi  19.03.2011 Hannele Jokisilta NUO ERI
Lohja  13.01.2011 Hans Lehtinen NUO ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Lieksa    08.05.2010 Saija Juutilainen PEK1, KP, PN1, ROP-pentu
Kirkkonummi 03.04.2010  Hilkka Salohalla PEK-
       
Lucia      
Kajaani   08.01.2011 Marianne Holm   AVO EH
Eno  07.02.2010 Tanya Ahlman- Stokmari  JUN ERI2 PN3
Kajaani     09.01.2010 Taina Nygård  JUN EH2
       
Papu      
Kajaani  08.01.2011 Marianne Holm   AVO H
Tarto  07.11.2010   AVO EH3
Tarto 06.11.2010   AVO EH3
Eno  07.02.2010  Tanya Ahlman- Stokmari  AVO ERI1 PU3
       
Jula      
Lieksa   08.05.2010 Saija Juutilainen AVO ERI1, PN2, Vara-SERT

Näyttelyt 2009/Shows 2009

       
Kasvattajaluokka      
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos Koirat
Tuusniemi  22.02.2009 Gert Christensen 2KP Arros Ap, Pavel, Kostja, Juliet
       
Papu      
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Kajaani 11.01.2009 Teija Salmi-Aalto AVO ERI1, PU4
Juva 18.01.2009 Tanya Ahlman-Stockmari AVO ERI2, PU4
Tuusniemi        22.02.2009 Gert Christensen AVO ERI1 PU4
Kemijärvi 28.03.2009 Jari Laakso AVO EH2
Kotka   13.06.2009 Marianne Holm AVO EH3
       
Jula      
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Kajaani 11.01.2009 Teija Salmi- Aalto JUN ERI3
Tuusniemi 22.02.2009 Gert Christensen JUN ERI3
Outokumpu 18.4.2009  Juha Putkonen JUN H
Nita
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Kajaani 22.01.2009 Teija Salmi-Aalto  AVO EH3
       
Helmi      
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Outokumpu 18.04.2009     Juha Putkonen JUN H
Kajaani  19.04.2009 Lena Danker    JUN EH3
       
Katinka      
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Hamina 16.05.2009  Soile Bister AVO ERI1 PN3 VARA-SERT
Kotka 13.06.2009 Marianne Holm AVO ERI1 PN1 SERT CACIB VSP
Joensuu 15.08.2009 Willemine van Dejil AVO ERI3 PN3   
Joensuu  16.08.2009 Soile Bister AVO ERI3 PN4
       
Alma      
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Heinävesi   14.06.2009 Gunnel Holm AVO EH1
       
Lucia      
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Kemi                 11.7.2009 Helge Lie   PEN1 KP ROP
Hyvinkää          5.7.2009  Elina Haapaniemi     PEN1 KP ROP
Tuusula  4.7.2009 Marianne Holm PEN1 KP ROP

Näyttelyt 2008/Shows 2008

ALMA
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Ylihärmä 23.02.2008 Ann- Christin Sultan AVO ERI4 PN4
Polvijärvi    06.04.2008 Matti Tuominen AVO EH4

Katinka

Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Kajaani    06.01.2008 Leni Finne PEK1,KP,PN1,ROP
PAPU
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Lappeenranta 23.03.2008 Marja Talvitie JUN EH1
Polvijärvi 06.04.2008 Matti Tuominen JUN ERI1, PU3
Vaasa               26.04.2008 Lena Danker JUN ERI1
Helmiina
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Kajaani 06.01.2008 Leni Finne JUN EH2
Kirkkonummi       22.03.2008 Francesca Mavilla JUN H


Näyttelyt 2007/Shows 2007

RÖLLI      
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
       
Nurmes   10.6.2007 Gunnel Holm AVO ERI1, PU1, SERT, ROP, FIN MVA
Helsinki  20.5.2007 Otakar Vandrous AVO ERI 3
Rauma 19.5.2007 Harry Tast AVO EH 2
Harjavalta 13.5.2007 Liliane de Ridder- Onghera AVO ERI 2
Hamina 12.5.2007 Hilkka Salohalla AVO EH1
Leppävirta 5.5.2007 Marianne Holm AVO ERI1, PU1, SERTTI, ROP
Outokumpu 21.4.2007 Jari Laakso AVO EH3.

NITA
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Heinola 19.8.2007 Alice Christensen AVO ERI2 PN4
Juva  08.7.2007 Marianne Holm ERI3

Näyttelyt 2006/Shows 2006

MONA      
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Helsinki 05. 08. 2006 Matti Luoso PEK3
       
MISSI      
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Peräseinäjoki Erikoisnäyttely  13.8.2006 Claire Anne Ahern ERI4
       
SOFI      
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Karjaa 9.7.2006 Seamus Oates AVO EH2
Salo 8.7.2006 Marianne Holm AVO EH1
Tuuri 18.6.2006 Satu Ylä- Mononen AVO EH2
Forssa 17.6.2006  Javier Sanchez Fernandez AVO ERI3
ALMA      
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Mikkeli 29.7.2006 Matti Luoso NUO EH2
Hamina 13.5.2006 Jouko Yrjölä JUN ERI1 PN2 SERTTI
Kirkkonummi 15.4.2006 Rita Sachslehner JUN ERI
Polvijärvi 
 
2.4.2006
 
Paula Heikkinen Lehkonen JUN ERI1, PN3
Tampere 19.3.2006 Raymond Soulat JUN ERI2
Juuka 5.3.2006 Lilian Hanniste JUN ERI1, PN3, SERTTI
       
RÖLLI      
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Jyväskylä 18.11.2006   AVO ERI 4
Heinola 20.8.2006 Taina Nygård  AVO H
Kouvola 19.8.2006 Jari Laakso AVO EH 2
Raisio 13.8.2006 Blaz Kavcic AVO ERI1
Imatra 12.8.2006 Maret Kärdi AVO T
Hamina 13.5.2006 Jouko Yrjölä AVO ERI1 PU2 SERTTI
Lahti 22.4. 2006 Lisbeth
Utke
AVO EH.
Kirkkonummi 15.4.2006 Rita Sachslehner AVO ERI
Tampere 19.3.2006 Raymond Soulat AVO ERI
       
NITA      
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Polvijärvi 


 
2.4.2006


 
Paula Heikkinen Lehkonen

 
AVO ERI2, PN2, VARA- SERTTI
Turku 22.1.2006 Hans Lehtinen NUO EH 3
Lahti
 
15.01.2006
 
Paula Heikkinen- Lehkonen NUO ERI 2, PN 3.
MONA      
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Kotka  30.7.2006 Matti Tuominen PEK1
Mikkeli 29.7.2006 Matti Luoso PEK2 KP
Laukaa 16.7.2006 Soile Bister PEK1
Karjaa 9.7.2006 Seamus Oates PEK1


Näyttelyt 2005/Shows 200
5

SOFI
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Nokia
10.7.2005  Marina Rannala AVO EH4

MISSI

Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Lappeenranta 27.03.2005 Annukka Paloheimo NUO EH1

RÖLLI
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Helsinki KV PMV-NORDW- 05 18.12.05 Matti Tuominen NUO H
Helsinki KV Voittaja- 05 17.12.05 Marianne Holm NUO EH1
Jyväskylä
20.11.05 Alice Christenssen NUO EH1.
Hamina 22.05.05 Taina Nygård JUN EH2
Jyväskylä 15.05.05 Elina Haapaniemi JUN H
Virrat 14.5.05 Jari Laakso JUN EH3
Lahti 24.4.05 Matti Luoso JUN H
Lappeenranta 28.03.2005 Ann-Christin Sultan JUN EH 3
Tampere  20.03.2005 Norman Huidobro Corbett JUN ERI 4
Tuusniemi 06.02.2005 Matti Tuominen JUN EH1
Turku  30.01.2005 Jose Cabral JUN ERI 2
Juva 15.01.2005 Auli Vitikainen EH 2

NITA
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Lahti 24.4.05 Matti Luoso JUN EH3
Lappeenranta  28.03.2005 Ann-Christin Sultan JUN EH1
Tampere  20.03.2005 Norman Huidobro Corbett JUN EH
Tuusniemi 06.02.2005 Matti Tuominen JUN EH1
       

ALMA
Paikka Päivämäärä Tuomari Tulos
Tuomarinkartano 12.6.2005 Marja Kurittu PEN3 KP
Ruovesi (epävirallinen
leirinäyttely)
06.08.2005 Sari Vainionpää PEN4
Ruovesi Erikoisnäyttely 07.08.2005 Denis Veron, Ranska PEN ( ei sijotusta tällä kertaa)
Kouvola  27.8.2005 Matti Luoso PEN 2 KP
Kotka 11.9.2005 Ewa Nielsen PEK2 KP


06.08.2005 Leoleirin lapsi- koira kehässä Alma oli 4, esittäjänä Santeri Mäkinen. Kiitokset hänelle!

 
Rölli ja veljensä Nero


Alma